Marián Kotleba - výzva do budúcnosti alebo hrozba pre ľudí?

Autor: Jakub Paška | 27.11.2013 o 19:56 | (upravené 27.11.2013 o 21:12) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  147x

Nedávne 2.kolo volieb do VÚC v Banskobystrickom kraji prinieslo prekvapivý výsledok. Medzinárodný ohlas vyvolal Marián Kotleba zo strany ĽS-Naše Slovensko, keď s vyše 14-tisícovým naskokom porazil svojho oponenta Vladimíra Maňku zo strany SMER-SD Môže byť pravicový extrémista správnou voľbou pre ľudí?

Tak a dočkali sme sa toho, čo na Slovensku asi nikto nečakal. V 2.kole volieb SMER-SD dostal facku ktorú asi nečakal ani samotný pán Fico, ktorého spolupracovníci si udržali v šiestich krajoch post župana. Len Bratislava a Banská Bystrica boli výnimkou. V týchto dvoch mestách mal SMER-SD lepších konkurentov, respektíve ľudia mali asi svoje dôvody na to aby volili iných. A tak tieto dôvody spôsobili to čo vyvolalo rozruch nielen u nás doma, ale aj za hranicami našej krajiny. Má sa Slovensko báť vzostupu neonacistických prívržencov a rasovej diskriminácie? Alebo je to len ďalší nepodarený expertiment v slovenskej politike?

Teraz to ťažko posudzovať, keďže pán Kotleba ešte vo svojej funkcii neurobil žiadne zásadné rozhodnutie, ale stihol podať trestné oznámenie za skartáciu dôležitých dokumentov. Ako sa sám vyjadril v predvolebných a volebných diskusiách že mu bude jedno či bude človek biely, čierny ba dokonca hovoril aj o oranžových čudách, každému skúsi nájsť prácu. Jeho vyjadrenia že v južných okresoch Banskobystrického kraja je "žiť za trest" boli odôvodnené chudobou a rómskymi a maďarskými spoluobčanmi.

Mám pocit že pán Kotleba si myslí akou jednoduchosťou sa mu podarí dať ľuďom prácu, možno sa dočkáme toho že nielen Rómom sa budú stavať sociálne byty, ale dostaneme ich konečne aj my "biely", samozrejme tí ktorí ich budú potrebovať. Ale môj študentský názor na toto je taký že ako sa rýchlo zjavil, tak rýchlo aj odíde a ľudia sa o 4 roky vrátia k osvedčenej politike SMERu. Sám viem že úspech pána Kotlebu je medzi nami študentami označovaný posmešne, hlášky ako "Bystrica bude mať biele Vianoce" a budú sa spievať "kotleby".

Lenže môže prísť naozaj taká situácia že ľudia sa budú musieť báť o svoje,v prípade ak by nastali nejaké násilné zásahy na Rómov, ktorých by vyháňali z ich čiernych stavieb a búrali im ich. Môže potom nastať rabovanie a ubližovanie na zdraví nevinných ľudí.

 

Pán Kotleba má 4 roky na splnenie svojich predvolebných sľubov ,možno bude ten čo ich konečne naplní, na tieto hypotézy je však ešte priskoro. No chcel som sa s vami podeliť o môj súkromný pohľad na túto vec aj keď som len študentom strednej školy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Zatmenie Slnka z paluby lietadla, pozrite si najkrajšie zábery

Milióny Američanov sledovali zatmenie Slnka.


Už ste čítali?